فارس: رئيس مركز تحقيقات ميكروبي دانشگاه علوم پزشكي تهران گفت: آلودگي هوا به استقرار ميكروب در بدن كمك و ايجاد عفونت را آسا‌ن‌تر مي‌كند.

عبدالعزيز رستگار لاري اظهار داشت: وقتي سيستم تنفسي به درستي كار نكند و اختلالي در آن ايجاد شود ابتدا اين اختلال به صورت موارد آلرژيك و حساسيت بروز مي‌كند و پس از آن شرايط به گونه‌اي پيش مي‌رود كه ويروس راحت‌تر مي‌كند استقرار يابد و عفونت را ايجاد مي‌كند.

وي با بيان اينكه زخم يا بريدگي روي پوست مي‌تواند استقرار ميكروب را راحت‌تر كند، تصريح كرد: آلودگي هوا نيز مي‌تواند شرايط را براي بيماري‌هاي عفوني مساعد كند چرا كه هر چيزي كه به صورت آلرژيك و حساسيت باشد و بتواند التهاباتي را ايجاد كند به استقرار ميكروب و مشكلات تنفسي كمك مي‌كند.

لاري تصريح كرد: آلودگي هوا مي‌تواند در سيستم تنفسي از ناي و ريه تا قسمت‌هاي انتهايي آن به ورود التهابات كمك كند و باكتري و عفونت را در آنجا مستقر كند.

وي در پاسخ به اين پرسش كه آيا آلودگي هوا مي‌تواند مقاومت ميكروبي ايجاد كند، خاطر نشان كرد: مقاومت ميكروبي بيشتر در زمينه بيماران بستري وجود دارد اما به طور كلي هر تركيبي كه بتواند جهش‌زا باشد و در سلول موتاسيون ايجاد كند مقاومت ميكروبي ايجاد مي‌كند كه البته اين موضوع در همه افراد صدق نمي‌كند.

پروفسور داريوش فرهود پدر علم ژنتيك ايران نيز پيش از اين در گفت و گو با خبرنگار فارس هشدار داده بود: ثابت شده است در مكان‌هايي كه آلودگي هوا و مواد غذايي بيشتر باشد احتمال بروز سندروم‌هاي كروموزومي به طور واضح افزايش مي‌يابد و با توجه به اينكه تهران يكي از آلوده‌ترين شهرهاي جهان است افزايش بروز سندرم‌ها دور از ذهن نيست.

فرهود تصريح كرد: ضايعات محيطي از جمله آلودگي هوا باعث شده MS و سقط جنين در بين مردم زياد شود و دور سر، سينه و قد نوزادان كوتاه شود و نوزادان كم وزن به دنيا آيد.


تاريخ : | | نویسنده : setare141 |
رپورتاژ
همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی
جراحی زیبایی سینه و پروتز
جشن عروسی
دوربین مداربسته دیجی همکار
آیا گنج یاب ها شبیه فلزیاب و طلایاب هستند؟ - شرکت فلزیاب تیوا
خدمات برش لیز
رفع جای جوش صورت با سابسیژن
میز و صندلی تالاری
لیپوماتیک
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
چگونه راننده دینگ شویم؟
روغن زالو چیست؟
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
اهواز چت
تحلیل آماری
فروشگاه اسباب بازی بازیجو
نمایندگی برندها در ایران

لینک های مفید
افزایش فالوور اینستاگرام | آموزش مجازی | تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول | فلزیاب |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


.: :.