جلسه كميته مواقع اضطراري آلودگي هواي شهر تهران در حالي بعد از ظهر امروز در سازمان حفاظت محيط زيست برگزار شد كه اطلاعات رسيده از ايستگاه‌هاي سنجش نشان مي‌دهد بر ميزان غلظت منوكسيد كربن، دي اكسيد نيتروژن و ذرات معلق كمتر از 10 ميكرون نسبت به روز گذشته افزوده شده و علي رغم كاهش آلاينده ذرات معلق كمتر از 5/2 ميكرون، نسبت به روز گذشته شاخص كيفيت هوا به لحاظ اين آلاينده در «نيمه شرايط هشدار» قرار داشته و به لحاظ آلاينده دي اكسيد نيتروژن نيز وارد شرايط «هشدار» شده است. از سوي ديگر ايستگاه آزادي و استانداري به لحاظ آلاينده مونوكسيد كربن هم اكنون در شرايط «اضطرار» قرار دارند.

به گزارش ايسنا، در اين جلسه اجراي طرح زوج و فرد در كل تهران براي تمام خودروها و موتورسيكلت‌ها جهت تصويب نهايي به هيات دولت پيشنهاد شد.

مرتضي تمدن ـ استاندار تهران ـ در پايان اين جلسه با اشاره به اين كه جلسه امروز سه دستور كار داشت، به ايسنا گفت: در بحث تعطيلي‌ها در جلسه امروز چيزي مصوب نشد، چرا كه معتقديم تعطيلي‌ها مشكلي را حل نمي‌كند.

وي با اشاره به اين كه پايداري هوا تا پايان هفته ادامه خواهد داشت، افزود: تعطيلي هميشه گره گشا نيست، چرا كه تعداد زيادي از خانواده‌ها تماس مي‌گيرند كه مهدهاي كودك و مدارس را تعطيل نكنيد، چرا كه والدين هر دو كارمندند و لذا اگر مي‌خواهيد تعطيل كنيد، كلا تعطيل كنيد.

استاندار تهران تاكيد كرد: اگر به ضرورت و اضطرار برسيم كه رفع آلودگي هوا در تهران نيازمند تعطيلي است، قطعا زودتر خبر مي‌دهيم.

وي با اشاره به تصويب اجراي طرح زوج و فرد خودروها و موتورسيكلت‌ها در كل تهران از مبدا در جلسه امروز گفت: بر اين اساس اين مصوبه جهت تاييد نهايي به هيات دولت امشب ارائه مي‌شود.

استاندار تهران گفت: در صورت تصويب نهايي در كل شهر تهران تردد خودروها و موتورسيكلت‌ها بر اساس رقم سمت راست آن‌ها به صورت زوج و فرد بوده و محدوده طرح ترافيك همچون روزهاي قبل از مرز زوج و فرد اجرا مي‌شود.

وي خاطرنشان كرد: افرادي كه داراي آرم طرح ترافيك هستند، مي‌توانند جدا از اين محدوديت در تهران تردد كنند.

استاندار تهران با اشاره به اين تعطيلي 615 كارخانه شن و ماسه در تهران و اطراف آن به ايسنا گفت: در جلسه امروز مجوز ادامه تعطيلي اين مراكز تا رفع آلودگي صادر شد و اداره كل محيط زيست استان تهران و اداره كل صنايع و معادن استان مقرر كردند كه هر گونه واحد صنعتي آلاينده در تهران در اسرع وقت تعطيل شوند.

وي با اشاره به اين كه كاهش يك ساعته ساعات كاري ادارات همچنان در تهران تا اطلاع ثانوي اجرا خواهد شد، از شهروندان خواست با توجه به وضعيت آلودگي هوا از ترددهاي غيرضروري جدا خودداري كرده و از حمل و نقل عمومي استفاده كنند.
 در اين جلسه همچنين موضوع برخورد با خودروهاي آلاينده و فاقد معاينه فني دولتي نيز مورد تاكيد قرار گرفتند.

همچنين مقرر شد طرح خروج خودروهاي فرسوده در شهر تهران تسريع شود.


تاريخ : | | نویسنده : setare141 |
رپورتاژ
همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی
جراحی زیبایی سینه و پروتز
جشن عروسی
دوربین مداربسته دیجی همکار
آیا گنج یاب ها شبیه فلزیاب و طلایاب هستند؟ - شرکت فلزیاب تیوا
خدمات برش لیز
رفع جای جوش صورت با سابسیژن
میز و صندلی تالاری
لیپوماتیک
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
چگونه راننده دینگ شویم؟
روغن زالو چیست؟
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
اهواز چت
تحلیل آماری
فروشگاه اسباب بازی بازیجو
نمایندگی برندها در ایران

لینک های مفید
افزایش فالوور اینستاگرام | آموزش مجازی | تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول | فلزیاب |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


.: :.