عصر ايران ورزشي؛ عباس خادم الحسيني- ديدار هاي پرسپوليس و تيم هاي تبريزي به جهت حضور دو آذري زبان مشهور فوتبال ايران يعني دايي و باقري، در ليگ برتر حاشيه هاي رنگارنگي را موجب شده  است.

از بازي ابتدايي ليگ برتر بين پرسپوليس و تراكتورسازي در ورزشگاه آزادي گرفته تا همين بازي اخير شهرداري تبريز و قرمز پوشان پايتخت در تبريز، حاشيه ها پر  رنگ تر از خود بازي بوده است.ماجرا  را شايد بايد از آن جا آغاز كرد كه تبريزي ها به بهانه آن كه تماشاگران پرسپوليس به آنها شعارهاي نژادپرستي داده اند جنجال به پا كردند و باعث رخ ددادن اتفاقاتي شدند كه محروميت هايي را هم برا آنها در پي داشت.

اما از آنجا كه ترك زبان ها بسيار هواي يكديگر را دارند و هيچ اتفاق بدي از ذهنشان پاك نمي شود، تصميم بر آن گرفتند كه انتقامي عظيم را در تبريز از پرسپوليسي ها بگيرند.

در تبريز جوي حاكم شده است كه تيم محبوب ديگر معنا ندارد و به مانند هوادران كاتالونيايي بارسلونا، فوتبال براي اهالي تبريز نيز رنگ بوي غليظي از سياست به خود گرفته است.

گويي چنان مردم ديار غيور پرور تبريز در حواشي غرق شده اند كه همشهري و همزبان هم نمي شناسند و هر كس كه حرفي بر خلاف حرف آنها بر زبان  براند، ولو حق هم باشد، به شدت محكوم مي كنند و اين حس به  آنها دست مي دهد كه دارند به آنها توهين مي كنند و مسخره شان مي كنند.

آنها در بازي پرسپوليس و شهرداري تبريز كاري كردند كه شايد اگر الآن از آن اشخاصي كه موجب اين اتفاق شدند پرسيده بشود كه آيا كار درستي بوده است، به شدت از كرده خود پشيمان باشند.

تبريزي ها 90 دقيقه به اشخاصي توهين كردند كه سال ها پرچمدار عزت و افتخار آذري زبان ها بوده اند، آنها به علي دايي و كريم باقري توهين كردند كه نه تنها براي آذربايجان، بلكه براي كل ايران باعث فخر و مباهات بودند.

شايد عجيب باشد كه چندي قبل يك خيابان به نام كريم باقري مي شود و حالا وي را به باد ناسزاهاي غير منصفانه و ناجوانمردانه مي گيرند.هواداران تبريزي پس از اتمام بازي با پرسپوليس، هرچه بطري داشتند به زمين مسابقه پرتاب کردند. به‌طوري که به نظر مي‌رسيد ديگر ظرفي براي نوشيدن آب در دست هواداران ميزبان نمانده باشد.

علي دايي نيز با عصبانيت و ناراحتي در كنفرانس پس از بازي صحبت هاي جالبي انجام داد:« متاسفانه در اين مسابقه از دقيقه يك تا 97 من و كريم باقري فقط فحش و ناسزا شنيديم و به جرات مي‌گويم در هيچ ورزشگاهي چنين برخوردي با ما نشده است. كساني كه امروز در ورزشگاه به من بي‌شرف و بي‌غيرت گفتند، اينها كساني هستند كه از فوتبال چيزي نمي‌فهمند و در ورزشگاه دنبال مسائل سياسي هستند.»

دايي كه به نظر از اين اتفاق بسيار دلگير بود ادامه داد: «من و كريم باقري براي فوتبال اين مملكت و آذربايجان زحمت كشيده‌ايم و نبايد تماشاگران مزد اين زحمات را با فحش و ناسزا بدهند. همه بايد به اين نكته توجه داشته باشند كه آذربايجان متعلق به ايران است و همه براي سربلندي اين سرزمين تلاش مي‌كنند.

شمااز یک طرف خیابان به نام کریم باقری می‌کنید و از سوی دیگر 90دقیقه در ورزشگاه به او فحش می‌دهید. بازهم مي‌گويم آذربایجان متعلق به ایران است. ما همه برای یک مملکت هستیم اما متاسفانه آنهایی که به ورزشگاه می‌آیند دنبال فوتبال نیستند. آنها دنبال مسائل دیگری‌اند. چرا باید در ورزشگاه یادگار امام آتاتورک تشویق شود؟»

به نظر مي رسد كه تبريز به عنوان مركز جنجال فوتبال ايران، بيش از اين ها جنجال آفرين باشد و شايد در ادامه ليگ برتر اتفاقاتي رخ بدهد كه همه ي كشور را به واكنش در مقابل آن وادارد.

تاريخ : | | نویسنده : setare141 |
رپورتاژ
همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی
جراحی زیبایی سینه و پروتز
جشن عروسی
دوربین مداربسته دیجی همکار
آیا گنج یاب ها شبیه فلزیاب و طلایاب هستند؟ - شرکت فلزیاب تیوا
خدمات برش لیز
رفع جای جوش صورت با سابسیژن
میز و صندلی تالاری
لیپوماتیک
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
چگونه راننده دینگ شویم؟
روغن زالو چیست؟
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
اهواز چت
تحلیل آماری
فروشگاه اسباب بازی بازیجو
نمایندگی برندها در ایران

لینک های مفید
افزایش فالوور اینستاگرام | آموزش مجازی | تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول | فلزیاب |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


.: :.