ایسنا:  هرمن والاس در سال 1974 به اتهام قتل یک نگهبان زندان به حبس ابد محکوم شد و از آن زمان تاکنون در حبس انفرادی بوده است. وی اکنون 71 سال دارد و از یک بیماری لاعلاج رنج می‌برد.

اخیرا یک دادگاه فدرال پس از بررسی دوباره پرونده والاس دریافت که برخی مسائل در پرونده وی مبهم و نامشخص باقیمانده است و گناهکار بودن او را ثابت نمی‌کند. دادگاه اعلام کرد که هیچ شواهد عینی وجود ندارد که نشان دهد والاس مرتکب این قتل شده است.

مورفی پژوهشگر حوزه آمریکا در عفو بین‌الملل در این باره گفت: پرونده هرمن والاس یک نمونه تاسف‌بار از اجرای عدالت در آمریکاست، اگرچه وی در نهایت به آزادی رسید، اما اکنون که به دلیل بیماری در آستانه مرگ قرار دارد برای آزادی بسیار دیر است.

بر اساس گزارش پایگاه اینترنتی عفو بین‌الملل، والاس به محض وقوع این قتل به حبس انفرادی فرستاده شد و 23 ساعت از شبانه روز را در اتاقی که تنها شش متر مربع مساحت داشت سپری می‌کرد. وی نزدیک به چهار دهه در این شرایط سخت زندگی کرد در حالی‌که عملا از هرگونه ارتباط با محیط بیرون حق ادامه تحصیل و برنامه‌های بازپروری محروم بوده است.

در طول این مدت وی تنها اجازه داشته هفت ساعت در هفته را خارج از سلولش بگذارند که در طول این ساعات هم مجبور بوده به امور شخصی خود همچون حمام بپردازد.

سال‌ها بعد از محکومیت والاس فاش شد یک شاهد اصلی داستان در ازای دادن شهادت علیه این متهم از دادگاه بخشش گرفته است. این در حالیست که از سال 1974 تاکنون 160 بار محکومیت والاس از سوی کمیته بازبینی زندان مورد بررسی و تایید قرار گرفته بود، اما این بازبینی‌ها هیچگاه روند درست و قانونی خود را طی نکردند و پرونده را به دقت مورد بررسی قرار ندادند.

هرمن والاس که یک سیاهپوست است در طول سالیان گذشته همواره بر بی‌گناهی خود اصرار داشته و تاکید می‌کرده است که به دلیل فعالیت سیاسی و عضویتش در گروه حزب پلنگ سیاه محکوم شده است.تاريخ : | | نویسنده : setare141 |
رپورتاژ
همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی
جراحی زیبایی سینه و پروتز
جشن عروسی
دوربین مداربسته دیجی همکار
آیا گنج یاب ها شبیه فلزیاب و طلایاب هستند؟ - شرکت فلزیاب تیوا
خدمات برش لیز
رفع جای جوش صورت با سابسیژن
میز و صندلی تالاری
لیپوماتیک
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
چگونه راننده دینگ شویم؟
روغن زالو چیست؟
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
اهواز چت
تحلیل آماری
فروشگاه اسباب بازی بازیجو
نمایندگی برندها در ایران

لینک های مفید
افزایش فالوور اینستاگرام | آموزش مجازی | تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول | فلزیاب |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


.: :.