شفاف: یک مقام ارشد وزارت امور خارجه کویت به اظهارات اخیر یحیی رحیم صفوی فرمانده سابق سپاه درباره کشورهای جنوب خلیج فارس واکنش نشان داد.

به گزارش روزنامه کویتی السیاسه، "محمد احمد الرومی" مدیر کل آسیا در وزارت خارجه کویت در پاسخ به سوال یکی از خبرنگاران درباره اظهارات اخیر رحیم صفوی و تشبیه سرنوشت کشورهای جنوب خلیج فارس و شاه سابق ایران گفت: دولت کویت دخالت هیچ کشوری را در امور داخلی خود نمی پذیرد زیرا سیاست خارجی کویت بر پایه عدم دخالت در امور داخلی دیگر کشورها قرار گرفته است.

وی این مطلب را در حاشیه حضور در مراسم روز ملی بوتان در سفارت این کشور در کویت مطرح کرد.

این مقام ارشد کویتی افزود: امیدواریم روابط میان کشورهای منطقه، خوب باشد. امیدواریم سخنان مناسبی را از سوی مقامات ایرانی درباره این روابط، بشنویم تا بر آینده روابط تهران با کشورهای منطقه تاثیر مثبتی داشته باشد و به عملکردهایی تبدیل شود که در خدمت روابط دوجانبه و صلح در منطقه خلیج فارس قرار بگیرد. امیدواریم این منطقه دور از جنگ ها باقی بماند.

الرومی افزود: وقوع سه جنگ در سه دهه در منطقه با تلفات بالای انسانی و مالی، کفایت می کند. این سه جنگ تاثیرات گسترده ای بر اقتصاد و محیط زیست منطقه داشتند. به همین دلیل خواهان زندگی همراه با صلح در کنار کشورهای همسایه از جمله ایران هستیم.

یحیی رحیم صفوی فرمانده سابق سپاه اخیرا در همایش سراسری جغرافیا، توسعه، دفاع و امنیت در تهران گفته بود: کشورهای حوزه خلیج فارس به جز ایران صدها میلیارد دلار سلاح خریداری می کنند. این سلاح های خریداری شده مطمئنا برای حمایت از فلسطین و مبارزه با رژیم صهیونیستی نیست بلکه آنها پروژه ای را که آمریکایی ها و رژیم صهیونیستی تعریف کرده اند، اجرا می کنند.

کشورهایی که از آمریکا سلاح خریداری می کنند، مراقب باشند که به سرنوشت شاه ایران دچار نشوند؛ چراکه سلاح هایی را که شاه زمانی از آمریکا خریده بود، به دست مردم افتاد و از این سلاح ها بر علیه آمریکا استفاده شد به آنها هشدار می دهم که شاید چنین اتفاقی نیز برای شما بیفتد و سلاح های خریداری شده علیه خودتان و آمریکا استفاده شود.

این سخنان رحیم صفوی بازتاب گسترده ای در مطبوعات کویت داشت و برخی واکنش های منفی را علیه ایران به دنبال داشت.

تاريخ : | | نویسنده : setare141 |
رپورتاژ
شناخت کلی از محصولات فلزی و انواع آن
همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی
جراحی زیبایی سینه و پروتز
جشن عروسی
دوربین مداربسته دیجی همکار
آیا گنج یاب ها شبیه فلزیاب و طلایاب هستند؟ - شرکت فلزیاب تیوا
خدمات برش لیز
رفع جای جوش صورت با سابسیژن
میز و صندلی تالاری
لیپوماتیک
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
چگونه راننده دینگ شویم؟
روغن زالو چیست؟
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
اهواز چت
تحلیل آماری
فروشگاه اسباب بازی بازیجو

لینک های مفید
آموزش مجازی | دوره آموزشی کفپوش سه بعدی | تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


.: :.